Філарет підтвердив бажання відновити Київський патріархат


Почесний патріарх Філарет заявив, що допускає поділ Православної церкви України і стверджує, що, як і предстоятель ПЦУ, він уповноважений скликати Собор

Про це Філарет заявив у коментарі журналістам, інформує ТСН. Об этом сообщает infosmi.in.ua со ссылкой на СМИ.

За словами Філарета, через вкрай рідкісне спілкування з предстоятелем ПЦУ Епіфанієм "церква розділилася".

"Через те, що немає спілкування — а воно має бути. Зараз моє завдання, як патріарха, зберегти українську церкву", — заявив він.

Філарет також заявив, що Українська православна церква Київського патріархату досі існує.

"Він (Київський патріархат — ред.) є, його не потрібно повертати, він існує. Є патріарх? Якщо є патріарх, значить, є і патріархат, є Київська патріархія. Тому повертати патріархат не потрібно. Він є і має бути. І буде патріархат. Причому, не тільки буде невизнаним. Прийде час, коли його буде визнано", — заявив Філарет.

На питання, чи допускає він розділення ПЦУ, патріарх заявив: "Допускаю. Але ми створимо єдину церкву".

  • 10 травня почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що розпущена в грудні 2018 року Українська православна церква Київського патріархату не є ліквідованою.
  • 10 травня предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що повернення до попередньої структури Київського патріархату означає втрату Томосу.
  • Митрополит Епіфаній наголосив, що Вселенська патріархія не заперечує того, що в майбутньому ПЦУ матиме статус Патріархату.
  • Почесний патріарх Філарет запросив митрополита Епіфанія 14 травня 2019 року вшанувати пам’ять священномученика Макарія.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/05/13/filaret_pidtverdyv_bazhannya_vidnovyty_kyyivskyy_patriarkhat”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя