«До Іванова треба приєднуватись» - в ОТГ на Вінниччині відкрили амбулаторію європейського рівня (ФОТО) (ВІДЕО)

Сьогодні майже всі мешканці села Гущинці зібрались біля новенької амбулаторії. За вісім місяців приміщення занедбаного сільського магазину перебудували на сучасний медичний центр, з власною системою опалення та рівним доступом для людей з інклюзією. Бачив, як перерізають стрічку кореспондент Vlasno.info.

guchentsu ambulatoria 17 1guchentsu ambulatoria 23 1guchentsu ambulatoria 24 1
Об этом сообщает face-n.info со ссылкой на СМИ.

— За два роки моєї роботи я відкриваю не перший об’єкт. Були і школи, і дитячі майданчики. А от амбулаторія — це вже дуже високий рівень. Ми зробили її ідеальною, щоб люди, які приходитимуть сюди на обстеження, могли отримати послуги європейського рівня. Також, важливо, щоб у селі були лікарі. І вони працювали у гарних умовах, — каже голова Іванівської ОТГ Михайло Кулик.

guchentsu ambulatoria 27 1guchentsu ambulatoria 12 1guchentsu ambulatoria 16 1

У минулому році будівля, в якій тепер відкрили амбулаторію, мала лише стіни. Її викупили за дев’ять тисяч гривень. Почали реконструювати приміщення у лютому цього року і за вісім місяців амбулаторія відкрила двері для відвідувачів. Будували всім селом. Староста села Гущинці власноруч кріпив перила для пандусів.

guchentsu ambulatoria 11 1guchentsu ambulatoria 25 1

Навіть коли відбувалось урочисте відкриття, Михайло Довгалюк не вийшов отримати подяку, бо був біля нового твердопаливного котла, де навчав кочегарів ним користуватись.

— У мене на душі велике щастя, що ми відкрили цю амбулаторію. Хоч сьогодні і свято для села, я повинен бути тут, бо сьогодні ми тільки відкрились. Котельщики лише сьогодні почали працювати і мій обв’язок їх навчити та проконтролювати, — розказав Михайло Довгалюк.

Guchintsu ambulatoria 1 1Guchintsu ambulatoria 2 1

Площа амбулаторії — 250 квадратних метрів. У ній знаходиться кабінет матері і дитини, яка розмальована двома чудовими малюнками казкових героїв "Вінні Пуха" з "Пятачком" та лелеки, що несе дитя, стоматологію, щеплювальному та акушерсько-гінекологічний кабінет.

guchentsu ambulatoria 5 1guchentsu ambulatoria 28 1guchentsu ambulatoria 2 1

Особливо вирізняється денний стаціонар, ліжка в якому нагадують хороший готель.

guchentsu ambulatoria 3 1Guchintsu ambulatoria 13 1

— Умови в нас тут дуже гарні, провели інтернет, є постійно гаряча вода. Тепер у селі є все для лікування діток та людей похилого віку. Наш персонал налічує сім людей: фельдшер, лаборант, дві медичні сестри, медсестра денного стаціонару, — радіє завідуюча новенькою амбулаторією Ніна Гуменюк.

До кінця цього року для потреб лікарки буде переданий від Вінницької ОДА службовий автомобіль "Renault Duster" вартістю 500 тисяч гривень.

Реформування первинної ланки медицини зробило необов’язковим посаду стоматолога в селі, але Михайло Кулик зробив все, щоб у селі залишився стоматологічний кабінет. Для нього зробили окрему кімнату та готові допомогти оновити техніку.

Guchintsu ambulatoria 14 1guchentsu ambulatoria 29 1

— Нам все дуже подобається, світлі та просторі приміщення. Дуже приємно сюди зайти, сподіваємось, що буде і гарне лікування. Для села це дійсно свято. Останні два роки, що ми об’єднались — це кращі роки. Нам побудували амбулаторію, зробили дороги, роблять спортивний майданчик, утеплили школу. На Новий рік роблять людям свято. Є всі умови для життя людей на селі. Живи, радій і сподівайся на краще, — посміхається жителька Гущинців Світлана Деркач.

Успіхи громади були б неможливі без реформи децентралізації. За два роки бюджет Іванівської ОТГ зріз з 13 до 48-ми мільйонів гривень.

— Коли будуть мене питати до кого приєднатися, то я буду казати, що до Іванова треба точно приєднуватись. Тут є і господарі, і люди, які підтримують. Бо коли так приїздиш дві три людине приходить на відкриття, а тут все село. А коли спитають, що таке децентралізація — я покажу їм амбулаторію в Гущинцях — це і є наближення якісних послуг до громадян, — сказав директор Вінницького центру розвитку місцевого самоврядвання Олег Левченко.

guchentsu ambulatoria 20 1

Для Іванівської ОТГ та села Гущинці — відкриття амбулаторії — це лише початок. У наступному році Михайло Кулик планує завершити ремонт третього корпусу Іванівської школи та школи в Слобідці та почати будівництво нового садочка в Гущинцях.

Читайте також: «Якщо не буде децентралізації, піду з посади» – голова ОТГ на Вінниччині

Фото: Андрій Оленін

Відео: Андрій Оленін


Джерело статті: “http://vlasno.info/politika/vlada/mistseva/item/32766-do-ivanova-treba-pryiednuvatys”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя